SKF 38mm Paioli Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF38P)
$59.95
Find your Bike:
SKF Fork Oil Seal and Dust Wiper Set
Note ! One Seal and One Wiper Only
Oil Seal: 43mm inner diameter x 55.8mm outer diameter x 10.9mm height
Dust Wiper: 43mm inner diameter x 55.4mm outer diameter x 9.0mm height
Suits all Ohlins Road and Track (RT) forks
SKF Seals give:
Set includes One Oil Seal and One Dust Wiper
| SKU | SKF43O |
| Brand | SKF Sealing |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Size | 0.020 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | One Seal O |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.100m |
| Assembled Width | 0.100m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
| Seal Outer Ø D (mm) | 55.40 |
| Seal Height H (mm) | 9.0 |
| Seal Wiper Outside Ø D1 (mm) | 55.85 |
| Seal Wiper Height H1 (mm) | 5.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 43.0 |
SKF 38mm Paioli Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF38P)
$59.95
SKF 43mm Marzocchi Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF43M)
$59.95
Fork Seal and Wiper Set - 48 x 58 x 8.5
48mm id x 58mm od x 8.5mm tall - KYB PSF(SKU: 24-833-00)
$44.00
37mm id x 50mm od x 11mm height - USD Forks
37mm id x 50mm od x 11mm tall - USD(SKU: 24-820-00)
$55.00
SKF 47mm Showa Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF47S)
$59.95
SKF 35mm Marzocchi Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF35M)
$59.95
Fork Seal & Wiper Set 43 x 55 x 9.5
43mm id x 55mm od x 9.5mm tall - USD(SKU: 24-855-00)
$44.00
Fork Seal & Wiper Set 36 x 48 x 10.5
36mm id x 48mm od x 10.5mm tall(SKU: 24-845-00)
$55.00
SKF 48mm Showa Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF48S)
$59.95
SKF 48mm KYB PSF Fork Seal and Wiper Set - Heavy D
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF48KPSF)
$59.95
Fork Seal & Wiper Set 49 x 60 x 10
49mm id x 60mm od x 10mm tall - Showa SFF TAC(SKU: 24-880-01)
$47.30
SKF 50mm Marzocchi Fork Seal and Wiper Set - Heavy
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF50MHD)
$59.95
SKF 39mm Tech Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF39T)
$59.95
Fork Seal & Wiper Set 43 x 53.8 x 11
43mm id x 53.8mm od x 11mm tall - Showa Conventional(SKU: 24-809-00)
$60.50
SKF 49mm Showa Fork Seal and Wiper Set- Heavy Duty
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF49SHD)
$59.95
SKF 39mm Showa Fork Seal and Wiper Set
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF39S)
$59.95
SKF 47mm Showa Fork Seal and Wiper Set - Heavy Dut
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF47SHD)
$59.95
SKF 48mm Sachs Fork Seal and Wiper Set - Heavy Dut
Requires 2 kits for complete fork service.(SKU: SKF48ZHD)
$59.95
Showa Genuine Parts Service Kit (2 dust seal + 2 o
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: FSER04801)
$124.80
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.