Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 48mm WP
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110010000302)
$51.19
Find your Bike:
Genuine OEM Kayaba Motorcycle Suspension Parts: 110014800302
Official NOK Brand Front Fork Tube Inner Fluid Seal Set
Lowest friction of all KYB OEM 48mm seals
Number marked on seal: XR0736E
48mm Inner Diameter x 58mm Outer Diameter x 8.5mm Height
Sold as a Pair
Superceeds 24-884-01
Warranty covers defect in material and workmanship in the KYB product. KYBs sole and exclusive obligation under this warranty is limited to the exchange/replacement of a defective KYB product in accordance with this limited warranty. There is no warranty on vehicles used in competition or used in a competition like manner.
| SKU | 110014800302 |
| Brand | Kayaba (KYB) Genuine Motorcycle Parts |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Size | 0.050 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | pair |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.030m |
| Assembled Width | 0.030m |
| Type | KYB OEM Service Parts |
| Format | No Format Defined |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 48mm WP
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110010000302)
$51.19
KYB Suspension Tools Bleed cup rcu
Original KYB Motorcycle Suspension Tool(SKU: 000.0658)
$111.83
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - YZFR6 2002-2003
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014300202)
$38.50
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - YZFR1 2004-2005 &
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014300402)
$38.50
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 36mm KYB
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110013600102)
$51.19
48mm KYB Fork Seal Set 2pc set , Hi performance se
one pair of oil seals only, for one bike (SKU: KYB48sealset)
$49.95
48mm KYB Fork Seal and Dust Wiper Set 2pc set , Hi
One oil seal and one dust seal, buy 2 sets for one bike (SKU: KYB48Capset)
$49.95
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 48mm KYB PSF1
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014800402)
$51.19
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - YZFR1 2002-2003 &
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014300302)
$49.60
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 2 Spring - 41mm KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014100202)
$51.19
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 2 Spring - 43mm KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014300502)
$51.19
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 1 Spring - 41mm KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014100102)
$51.19
Fork Tubes NOK Oil Seals Pair - 1 Spring - 43mm KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014300102)
$51.19
Fork Tubes NOK Scraper Seals Pair - 48mm KYB
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110014800602)
$44.54
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.