Showa Genuine Parts Guide Bush 39x43x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27503902)
$16.80
Find your Bike:
Showa Fork Outer (Guide) Bushing
49mm inner diameter x 20mm height x 1.5mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-582-01 |
| Brand | Showa Genuine Parts |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.053 x 0.020 x 0.053m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
Teknik Part # 24-583-00
| Inside Diameter d (mm) | 49.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 49.0 |
| Height H (mm) | 20.0 |
| Outside Ø D (mm) | 53.0 |
| Wall Thickness (mm) | 1.50 |
Showa Genuine Parts Guide Bush 39x43x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27503902)
$16.80
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300502)
$50.26
Showa Genuine Parts Guide bush 48x52x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504801)
$24.00
Showa Genuine Parts Guide Bush 45x49x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504501)
$120.00
Showa Genuine Parts Guide Bush 43x47x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504301)
$16.80
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100302)
$50.26
InnTeck Outer Guide Fork Bush KAYABA 36mm **can us
KAYABA 36mm 36x40x12(SKU: SKTI36K)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300702)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044600202)
$50.26
Showa Genuine Parts Guide Bush 41x45x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504102)
$16.80
Showa Genuine Parts Guide Bush 41x45x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504101)
$16.80
Fork Tube Slide Bushing - 35 x 8 x 2.0
35mm id x 8mm tall x 2.0mm thick(SKU: 24-500-00)
$49.50
InnTeck Outer Guide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 46x50x12(SKU: SKTI46K)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100102)
$50.26
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.