Fork Outer (Guide) Bushing
37mm inner diameter x 15mm height x 2.0mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-569-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.041 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
- HONDA CBR250F 1986
- HONDA CBR250R 1987
- HONDA CBR250R 1988
- HONDA CBR250R 1989
- HONDA CBR250RR (MC22) 1990
- HONDA CBR250RR (MC22) 1991
- HONDA CBR250RR (MC22) 1992
- HONDA CBR250RR (MC22) 1993
- HONDA CBR250RR (MC22) 1994
- HONDA CBR250RR (MC22) 1995
- HONDA CBR250RR (MC22) 1996
- HONDA CBR250RR (MC22) 1997
- HONDA CBR250RR (MC22) 1999
- HONDA CBR250RR (MC22) 2000
| Inside Diameter d (mm) | 37.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 37.0 |
| Height H (mm) | 15.0 |
| Outside Ø D (mm) | 41.0 |
| Wall Thickness (mm) | 2.0 |
More From This Category
Outer Guide Bush Pair 41 x 20 x 2.0
41mm id x 20mm tall x 2.0mm thick(SKU: 24-576-00)
$44.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300902)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100402)
$50.26
InnTeck Outer Guide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 46x50x12(SKU: SKTI46K)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300302)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100302)
$50.26
InnTeck Outer Guide Fork Bush SHOWA 48mm **can use
SHOWA 48mm 48x52x15(SKU: SKTI48S)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100102)
$50.26
Fork Tube Slide Bushing - 35 x 8 x 2.0
35mm id x 8mm tall x 2.0mm thick(SKU: 24-500-00)
$49.50
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300402)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100202)
$50.26
Showa Genuine Parts Guide Bush 49x52x15 SILVER
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504902)
$33.61
Showa Genuine Parts Guide Bush 41x45x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504102)
$16.80






