All Balls Rear Shock Seal Kit -CRF250/450 2002-09
16 50 accepts top out spring 50x2 round(SKU: 37-1126)
$95.00
Find your Bike:
Complete Shock Seal Case
Sachs 50mm outer diameter x 16mm inner diameter x 24mm height
| SKU | SH-ZF1650 |
| Brand | SKF Sealing |
| Shipping Weight | 0.1250kg |
| Shipping Size | 0.050 x 0.050 x 0.050m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.100m |
| Assembled Width | 0.100m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
| Shock Bore Ø D (mm) | 50.0 |
| Shock Shaft Ø D (mm) | 16.0 |
| Height H (mm) | 24.0 |
All Balls Rear Shock Seal Kit -CRF250/450 2002-09
16 50 accepts top out spring 50x2 round(SKU: 37-1126)
$95.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244601201)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244000401)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120245000101)
$142.05
All Balls Rear Shock Seal Kit - RMZ450 07-12
18 ID 50 OD accepts top out spring 53x1.75 round(SKU: 37-1125)
$95.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120245000201)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244600701)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244000101)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244000301)
$142.05
Showa Genuine Parts Seal head 18/50mm
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: R27301801)
$84.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244600601)
$142.05
SKF WP PDS Shock Seal Case Assembly 50 x 18 x 15
50mm od x 18mm id x 15mm tall - WP PDS Non-Link(SKU: SH2-WP1850P)
$87.95
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244400501)
$142.05
Kayaba (KYB) Genuine Parts Rear Shock Seal Head KY
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 120244600301)
$142.05
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.