Fork Outer (Guide) Bushing
39mm inner diameter x 15mm height x 2.0mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-556-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.043 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
- HARLEY-DAVIDSON FXD 1450 DYNA 2003
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 1999
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2000
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2001
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2002
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2003
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2004
- HARLEY-DAVIDSON FXDX 1450 Dyna Super Glide Sport 2005
| Inside Diameter d (mm) | 39.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 39.0 |
| Height H (mm) | 15.0 |
| Outside Ø D (mm) | 43.0 |
| Wall Thickness (mm) | 2.0 |
Related products
More From This Category
Fork Tube Slide Bushing Pair - 36mm Forks - KX/YZ
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110043600102)
$27.71
Showa Genuine Parts Guide Bush 43x47x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504303)
$19.20
Showa Genuine Parts Guide Bush 41x45x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504101)
$16.80
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100202)
$50.26
Showa Genuine Parts Guide Bush 45x49x15 / Honda CR
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504502)
$19.20
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044600102)
$50.26
Fork Tube Slide Bushing Pair - 41mm Forks
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100902)
$41.58
Showa Genuine Parts Guide Bush 49x52x15 SILVER
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504902)
$33.61
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300402)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044100402)
$50.26
Showa Genuine Parts Guide Bush 43x48x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27504302)
$24.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300202)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044300502)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110043600202)
$42.78






