Inner Slide Bush 37.5 x 15 x 1.0
37.5mm od x 15mm tall x 1.0mm thick(SKU: 24-671-01)
$38.50
Find your Bike:
Fork Inner (Slide or Piston) Bushing
45mm outer diameter x 20mm height x 1.5mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-640-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.045 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
| Inside Diameter d (mm) | 42.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 45.0 |
| Height H (mm) | 20.0 |
| Outside Ø D (mm) | 45.0 |
| Wall Thickness (mm) | 1.5 |
Inner Slide Bush 37.5 x 15 x 1.0
37.5mm od x 15mm tall x 1.0mm thick(SKU: 24-671-01)
$38.50
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034600102)
$42.78
Showa Genuine Parts Slide bush 38.8x41.8x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604103)
$72.00
Showa Genuine Parts Slide Bush 35x37x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603701)
$14.40
Showa Genuine Parts Slide Bush 41x43x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604301)
$14.40
Showa Genuine Parts Slide Bush 37x39x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603902)
$16.80
InnTeck Inner Slide Fork Bush SHOWA 49mm **can use
SHOWA 49mm 48x50x20(SKU: SKTE49S)
$22.00
Inner Slide Bush 46.7 x 20 x 1.5 Marzocchi 45mm
46.7mm od x 20mm tall x 1.5mm thick Marzocchi (SKU: 24-690-00)
$33.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044600302)
$50.26
Inner Slide Bush 36 x 15 x 1.0
36mm od x 15mm tall x 1.0mm thick FIX(SKU: 24-634-00)
$27.50
Showa Genuine Parts Slide Bush 40x42x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604101)
$14.40
Showa Genuine Parts Slide bush 39x42x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604102)
$19.20
InnTeck Inner Slide Fork Bush KAYABA 36mm *can use
KAYABA 36mm 35x37x20(SKU: SKTE36K)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034300102)
$50.26
Showa Genuine Parts Slide Bush 43x46x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604502)
$19.20
Showa Genuine Parts Slide bush 41.5x44.5x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604302)
$24.00
InnTeck Inner Slide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 45x47x20(SKU: SKTE46K)
$22.00
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.