InnTeck Inner Slide Fork Bush MARZOCCHI 48mm
MARZOCCHI 48mm 47x49x20(SKU: SKTE48M)
$22.00
Find your Bike:
Fork Inner (Slide or Piston) Bushing
47mm outer diameter x 20mm height x 1.0mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-611-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.047 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
| Inside Diameter d (mm) | 45.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 47.0 |
| Height H (mm) | 20.0 |
| Outside Ø D (mm) | 47.0 |
| Wall Thickness (mm) | 1.0 |
InnTeck Inner Slide Fork Bush MARZOCCHI 48mm
MARZOCCHI 48mm 47x49x20(SKU: SKTE48M)
$22.00
Inner Slide Bush 37.5 x 15 x 1.5
37.5mm od x 15mm tall x 1.5mm thick(SKU: 24-671-00)
$38.50
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034100102)
$50.26
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110033609002)
$42.78
Showa Genuine Parts Slide bush 45x47x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604702)
$21.60
Showa Genuine Parts Slide bush 46x48x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604801)
$24.00
Inner Slide Bush 36 x 15 x 1.0
36mm od x 15mm tall x 1.0mm thick FIX(SKU: 24-634-00)
$27.50
InnTeck Inner Slide Fork Bush SHOWA 49mm **can use
SHOWA 49mm 48x50x20(SKU: SKTE49S)
$22.00
Showa Genuine Parts Slide bush 38.8x41.8x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604103)
$72.00
Showa Slide Bush - 47 x 49 x 20mm
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604903)
$88.00
Showa Genuine Parts Slide Bush 35x37x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603701)
$14.40
Showa Genuine Parts Slide bush 47x49x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604902)
$31.20
InnTeck Inner Slide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 45x47x20(SKU: SKTE46K)
$22.00
Showa Genuine Parts Slide bush 41.5x44.5x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604302)
$24.00
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.