Showa Genuine Parts Slide Bush 43x46x30
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604501)
$120.00
Find your Bike:
Fork Inner (Slide or Piston) Bushing
37.5mm outer diameter x 15mm height x 1.5mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-671-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.038 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
If your Motorcycle is listed below, this product will suit:
| Inside Diameter d (mm) | 35.5 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 37.5 |
| Height H (mm) | 15.0 |
| Outside Ø D (mm) | 37.5 |
| Wall Thickness (mm) | 1.0 |
Showa Genuine Parts Slide Bush 43x46x30
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604501)
$120.00
Showa Genuine Parts Slide bush 46x48x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604801)
$24.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034600102)
$42.78
Showa Genuine Parts Slide bush 39x42x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604102)
$19.20
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034100102)
$50.26
Showa Genuine Parts Slide bush 47x49x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604901)
$31.20
Showa Genuine Parts Slide Bush 40x42x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604101)
$14.40
Inner Slide Bush 36 x 15 x 1.0
36mm od x 15mm tall x 1.0mm thick FIX(SKU: 24-634-00)
$27.50
InnTeck Inner Slide Fork Bush SHOWA 49mm **can use
SHOWA 49mm 48x50x20(SKU: SKTE49S)
$22.00
Showa Genuine Parts Slide bush 38.8x41.8x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604103)
$72.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044600302)
$50.26
Showa Genuine Parts Slide bush 47x49x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604902)
$31.20
Inner Slide Bush 37.5 x 15 x 1.0
37.5mm od x 15mm tall x 1.0mm thick(SKU: 24-671-01)
$38.50
InnTeck Inner Slide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 45x47x20(SKU: SKTE46K)
$22.00
InnTeck Inner Slide Fork Bush MARZOCCHI 48mm
MARZOCCHI 48mm 47x49x20(SKU: SKTE48M)
$22.00
Showa Slide Bush - 43 x 46 x 20mm
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604503)
$11.41
Showa Genuine Parts Slide Bush 44x46.6x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604701)
$19.20
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.