Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110033609002)
$42.78
Find your Bike:
Fork Inner (Slide or Piston) Bushing
43mm outer diameter x 15mm height x 1.0mm thickness
Sold Individually
| SKU | 24-602-00 |
| Brand | Teknik Motorsport |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Size | 0.043 x 0.050 x 0.050m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Inside Diameter d (mm) | 41.0 |
| Fork Inner Tube Ø d (mm) | 43.0 |
| Height H (mm) | 15.0 |
| Outside Ø D (mm) | 43.0 |
| Wall Thickness (mm) | 1.0 |
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110033609002)
$42.78
Showa Genuine Parts Slide Bush 34x37x15
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603501)
$120.00
InnTeck Inner Slide Fork Bush MARZOCCHI 45mm
can use SKF-VKWA-MAR45-A(SKU: SKTE45M)
$22.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Piston Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110034800102)
$42.78
InnTeck Inner Slide Fork Bush SHOWA 49mm **can use
SHOWA 49mm 48x50x20(SKU: SKTE49S)
$22.00
Inner Slide Bush 46.7 x 20 x 1.5 Marzocchi 45mm
46.7mm od x 20mm tall x 1.5mm thick Marzocchi (SKU: 24-690-00)
$33.00
Kayaba (KYB) Genuine Parts Front Fork Slide Metal
OEM KYB Japan Motorcycle Suspension Service Parts(SKU: 110044600302)
$50.26
Showa Genuine Parts Slide Bush 37x39x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603901)
$16.80
InnTeck Inner Slide Fork Bush KAYABA 46mm **can us
KAYABA 46mm 45x47x20(SKU: SKTE46K)
$22.00
Showa Genuine Parts Slide bush 46x48x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604801)
$24.00
Showa Slide Bush - 43 x 46 x 20mm
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604503)
$11.41
Inner Slide Bush 37.5 x 15 x 1.5
37.5mm od x 15mm tall x 1.5mm thick(SKU: 24-671-00)
$38.50
Showa Genuine Parts Slide bush 47x49x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604902)
$31.20
Showa Genuine Parts Slide Bush 35x37x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27603701)
$14.40
Showa Genuine Parts Slide Bush 43x46x30
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604501)
$120.00
Showa Genuine Parts Slide Bush 40x42x20
Showa Genuine Motorcycle Suspension Parts(SKU: F27604101)
$14.40
© 2026 Teknik Motorsport Pty Ltd. ABN: 29137380324. All rights reserved.